مشاوره حقوقی

وظیفه وکیل

منظور از مشاوره حقوقی چیست؟

مشاوره حقوقی امری متمایز از اطلاعات حقوقی است. بسیاری از افراد به واسطه مطالعات قانونی خود این اجازه را به خود می دهند که در خصوص مباحث قانونی اظهار نظر کنند. اما تسلط داشتن به تمامی قوانین، لایحه ها، تبصره ها و …. تنها در تخصص افراد تحصیل کرده این حوزه یعنی وکلا جای دارد.

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی تنها در یک حوزه خاص نمی گنجد. بسیاری از افراد تصور می کنند تنها در خصوص رخ دادن جرایم یا به منظور تنظیم شکایات باید به وکیل مراجعه کنند. اما حقیقت امر به گونه دیگری است. تمامی مباحث و مواردی که سازوکار قانونی و قراردادی دارد نیازمند مشاوره حقوقی است. بنابراین یک وکیل بعد از قبول وکالت موکل خود می تواند در امور زیر مشاوره حقوقی ارائه دهد:

 • تنظیم لایحه های قانونی برای تمامی مباحث قانونی
 • ارائه مشاوره در خصوص روابط کارفرما و کارگر
 • تنظیم پیش نویس انواع قراردادها
 • مشاوره حقوقی در خصوص مباحث مربوط به ارث
 • مطالبه حقوق مصرف کننده
 • مشاوره حقوقی در هنگام تصادف و خسارات ناشی از آن
 • و …

اهمیت داشتن مشاور حقوقی

 مشاوره حقوقی زمانی می تواند کارساز باشد که توسط یک وکیل خبره و کاردان ارائه شده باشد. مشاور حقوقی فردی است که علاوه بر تسلط بر مباحث قانونی می تواند مشکلات را تحلیل و مطابق با آن بهترین راهکار را ارائه دهد. بنابراین به منظور مدیریت درست مسائل و مشکلات لازم است از تجربه و تخصص مشاوران حقوقی استفاده شود. علاوه بر این بسیاری از کارهای حقوقی زمانبر هستند بنابراین انجام آنها در مغایرت با وقت کم انسان امروز است. مشاور حقوقی تمامی مراحل قانونی پرونده ها را پیگیری می کند. از طرف دیگر بسیاری از قراردادها را به گونه ای تنظیم می کند که بی نیاز از پیگیری های قانونی باشد. علاوه بر موارد ذکر شده کمک گرفتن از مشاور حقوقی با محاسن زیر همراه است:

 • ممانعت از اطاله دادرسی
 • پیشبرد هدفمند و کارآمد امور حقوقی
 • دریافت مشاوره در خصوص مباحث مختلف حقوقی
 • تنظیم قراردادهای مختلف کاری
 • و ….

مشاوره حقوقی چقدر می‌تواند ارزشمند و مثمر ثمر باشد؟

درصد بالایی از افراد بعد از روبرو شدن با یک موضوع حقوقی، سریعاً تصورات خود را در ذهن تبدیل به برنامه‌ ریزی نموده و غافل از اصل قوانین در این باره اقدام به انجام کارهای سراسر اشتباه می‌نمایند. هر چند ما ایرانی‌ها عادت داریم وقتی سراغ کمک و مشاوره حقوقی می‌رویم که دیگر چاره‌ای نداشته باشیم، اما استفاده از خدمات مشاوره حقوقی و تماس با یک وکیل متخصص در هر زمانی می‌تواند کلید حل مشکلات شما باشد.

برای دریافت مشاوره حقوقی با وکیل مرصاد پوراعتضاد  تماس بگیرید.

درست در بزنگاه‌ هایی که هیچ راهی به نظر شما نمی‌رسد، تجربه و تبحر یک وکیل پایه یک دادگستری می‌تواند شاه راهی برای نجات از بحران باشد. ما در این سایت یکی از بهترین و با تجربه‌ ترین وکلای دادگستری در موضوعات مختلف حقوقی را به شما معرفی میکنیم تا خیالی آسوده و بدون استرس برای شما رقم بزنیم.

لازمه زندگی اجتماعی پایبندی به قوانین حاکم بر جامعه است. قوانین در واقع باید و نبایدهایی را تعریف می‌کند که موجب رشد و دوام زندگی اجتماعی می شود. از این رو هر ساله در خصوص مباحث و مسائل مختلف قوانین جدیدی وضع و یا قوانین قدیمی بازبینی می شود. بنابراین تسلط داشتن به تمامی این قوانین لازمه کسب موفقیت در پرونده و مباحث قانونی است. همین امر موجب شده است که بهره بردن از خدمات مشاوره حقوقی به یک نیاز برای تمامی انسان ها تبدیل شود.

مشاوره-حقوقی

سخن پایانی

عدم بهره بردن از مشاوره حقوقی موجب شده است که سالانه هزاران پرونده به دلیل عدم دانش کافی از مباحث قانونی روانه دادگاه ها شود. بسیاری از افراد ثروت و اعتبار خود را به دلیل بی اطلاعی از قوانین از دست داده اند. تمامی موارد ذکر شده تنها ریشه در درک نادرست مردم از مشاوره با وکیل دارد. این تصور که تنها در مواقع بحرانی باید به وکیل مراجعه کرد موجب خسارات جبران ناپذیری به بدنه جامعه شده است. از این رو لازم است قبل از آغاز هر کاری مباحث قانونی آن با کمک مشاور حقوقی مورد بررسی قرار گیرد. همچنین تمامی شکایات تحت نظر آنها تنظیم و ارائه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button